Life Style

3 rodzaje prezerwatyw polecane osobom uczulonym na lateks

Czy uczulenie na lateks oznacza, że musisz szukać innej metody antykoncepcji lub ochrony przed chorobami wenerycznymi niż prezerwatywa? Na szczęście nie! W sprzedaży dostępne są również produkty bezlaktesowe, które nie odbiegają jakością od tych klasycznych. Poznaj 3 rodzaje prezerwatyw bez lateksu.

Jak rozpoznać alergię na produkty z lateksem?

Nie tylko prezerwatywy zawierają lateks. Jest on obecny również w rękawiczkach ochronnych, które stosuje się np. w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, kosmetologicznych i studiach tatuażu. Pierwsze wzmianki na temat alergii na lateks pojawiły się już 100 lat temu. Badacze zaobserwowali, że u osób, które są na niego uczulone, pojawia się tzw. pokrzywka oraz obrzęk Quinckiego obejmujący stawy i skórę (w niektórych przypadkach również tkanki układu nerwowego).

Jakie jeszcze objawy mogą świadczyć o tym, że nie powinieneś używać produktów z lateksem? Wśród najczęstszych z nich wymienia się:

  • reakcje skórne (m.in. świąd, wysypka) występujące w miejscu kontaktu z alergenem,
  • łzawienie i pieczenie oczu,
  • zapalenie spojówek,
  • katar,
  • kichanie,
  • wstrząs anafilaktyczny (najbardziej gwałtowna i niebezpieczna reakcja alergiczna będąca bezpośrednim zagrożeniem dla życia).

Durex Real Feel Latex Free z zaawansowanego technologicznie materiału nielateksowego

Jeśli alergia na lateks nie pozwala Ci używać klasycznych prezerwatyw, możesz wybrać jeden z produktów oferowanych przez znaną markę – Durex Real Feel Latex Free. Są to prezerwatywy wykonane z zaawansowanego technologicznie materiału nielateksowego (polilizoprenu). Oprócz tego, że nie wywołuje reakcji alergicznej, zapewnia maksymalnie naturalne doznania podczas stosunku.

Każdy produkt jest w 100% testowany elektronicznie i przechodzi aż 5 testów jakości. Dlatego nie musisz obawiać się, że prezerwatywy bezlateksowe będą spełniały swoje zadanie gorzej od tych klasycznych.

Ultracienkie prezerwatywy Skyn Original

W przypadku uczulenia na lateks do wyboru masz również prezerwatywy innej znanej marki. Skyn Original zrobione są z polilizoprenu, który nie powoduje alergii. Dodatkowo są ultracienkie. Dlatego będą dobrym wyborem nie tylko w przypadku uczulenia na lateks. Doskonale sprawdzą się również, gdy używanie klasycznych prezerwatyw wiąże się z uczuciem dyskomfortu. Ultracienki, delikatny materiał spełnia swoje funkcje ochronne, a jednocześnie zapewnia maksymalny komfort podczas stosunku.

Ta sama marka oferuje również inny produkt bezlakteksowy – prezerwatywy Skyn Elite. Wyróżnia je:

  • niezwykle cienki i delikatny materiał gwarantujący naturalne doznania,
  • duża wytrzymałość,
  • wyjątkowo długotrwały oraz delikatny środek nawilżający zwiększający komfort oraz rozwiązujący problem z suchością pochwy,
  • naturalny kolor.

Obecnie uczulenie na lateks nie jest problemem, jeśli chodzi o używanie prezerwatyw. Wybór produktów bezlakteksowych jest coraz większy, a ich jakość naprawdę wysoka. Ultracienkie prezerwatywy są niezwykle wygodne, a przy tym spełniają swoje funkcje jako metoda antykoncepcji i ochrony przed infekcją.

Related posts

Nowy Superb – technologia przemyślanych rozwiązań

Czy wiesz, jak zarejestrować broń przez internet? To prostsze niż myślisz!

Czy muszę uzyskać zgodę na budowę instalacji fotowoltaicznej w domu?