Motoryzacja

Geometria do kół – na jakie funkcje warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Urządzenia przeznaczone do ustawiania kół i osi charakteryzują się coraz wyższym poziomem zaawansowania, co odbija się na szybkości realizowanych zadań w warsztacie samochodowym. Na jakie funkcje warto postawić przy inwestycji?

Niezbędna usługa w profesjonalnym warsztacie samochodowym

Źle ustawiona geometria kół wpływa na komfort kierowania pojazdem oraz na bezpieczeństwo. Bez właściwej optymalizacji pojazd traci z czasem stabilność i przyczepność. To zatem bardzo ważna usługa w każdym warsztacie powiązanym z działem wulkanizacyjnym. Najlepsze urządzenia do geometrii kół pracują w modelu trójwymiarowym. Pasywne głowice z kamerami wykonują niezbędne pomiary i zapewniają największy stopień dokładności. Sprzęt dopasowuje się do wzorcowych parametrów samochodu, dzięki rozbudowanej, wewnętrznej bazie danych z reguły aktualizowanej online. Mechanik wykorzystujący nowoczesne urządzenia nie musi martwić się nawet poziomem podnoszenia pojazdu. Rotacja kamer eliminuje właściwie problem konfiguracji podnośnika. Nawet specjalista bez wielkiego doświadczenia poradzi sobie z diagnostyką, dzięki dołączonemu oprogramowaniu.

Ciekawe funkcje odciążające mechaników w codziennej pracy

Najlepiej, żeby urządzenie do geometrii kół współpracowało ze wszystkimi rodzajami podnośników samochodowych, w tym modelami nożycowymi, czterokolumnowymi, ze zwykłym kanałem. Niektóre ustawienia można zapamiętać i przywrócić, jeżeli warsztat obsługuje samochody o bardzo zbliżonej charakterystyce technicznej. To w dużym stopniu skraca czas diagnostyki i zapewnia większe zyski. Powtarzalność wyników to jedna z największych zalet sprzętu 3D do geometrii. Przyrząd przydaje się w kontrolowaniu samochodów osobowych, dostawczych, ale też autobusów, naczep, ciężarówek.

Lepsze i czytelniejsze odczytywanie wyników

Stacje kontrolne przekazują dane w postaci wykresów, animacji. Dużo zależy od rozwiązań stosowanych przez konkretnego producenta. Przed zakupem warto naturalnie sprawdzić certyfikację, renomę producenta, wyposażenie dodatkowe, możliwości serwisowe i ewentualne wsparcie montażowe. Nowoczesne urządzenia do geometrii kół 3D oszczędzają wiele miejsca w warsztacie, ponieważ wiążą się bezpośrednio z podnośnikiem i pracują w różnych odległościach. Im więcej parametrów monitoruje technologia, tym lepiej dla Stacji Kontroli Pojazdów, ale też klasycznych warsztatów, ponieważ to szansa na przyciągnięcie klientów zainteresowanych wysoką jakością usług.

Możliwości rozszerzenia urządzenia o dodatkowe moduły i wzrost konkurencyjności

Warsztaty powinny zabezpieczać urządzenia do geometrii kół przed intensywnymi promieniami słonecznymi oraz przed rozregulowaniem akumulatorów. Na kamery przyda się ciemniejsza przesłona. Po przeprowadzeniu pomiaru wyniki można wydrukować i przekazać klientowi, co przyda się przy kolejnej kontroli. Stacje pomiarowe rozszerza się najczęściej o zaciski punktowe, mierniki kątów ugięcia, obrotnice, o laptopa, drukarkę i specjalistyczne mocowanie do kanału lub podnośnika zwiększające ogólne bezpieczeństwo.

Related posts

Zgubione kluczyki do samochodu, czyli wszystko o awaryjnym otwieraniu auta

Które elementy wózka można poddać naprawom spawalniczym?

Sakwa czy kufer? Co lepsze na moto?