Dom i ogród

Jak możesz wykorzystać stare palety? Czas na zmiany w ogrodzie!

Znasz to? Stare palety po przywiezionym materiale zalegają na podwórku i nie wiadomo, co z nimi zrobić. Wielu je wyrzuca, oddaje do przerobienia znajomym lub przeznacza na opał do ogniska. Niektórzy tylko zdobywają się na podjęcie pracy z nimi i przerobienie ich tak, by stworzyć z nich coś przydatnego i ładnego.

Twoje podwórko urządzone niskim kosztem

Palety mogą być wykorzystane przy aranżacji podwórka i przestrzeni na tarasie. Ekstremalnie łatwo jest pomalować palety na odpowiedni kolor tak, by pasowały do domu i do ogrodowych roślin. Można je połączyć z pomocą nakrętek łącznikowych lub pozostawić rozłączone do swobodnego przesuwania elementów w zależności od potrzeb. W taki sposób możemy stworzyć świetny komplet stołków, ławy i stolika. Wykorzystać do tego można śruby z łbem kulistym, nity aluminiowe z łbem kulistym, wkręty samogwintujące, nity stalowe. Nałożenie podkładek okrągłych zapewni stabilność całej konstrukcji. Skręcenie palet w prostokąt to świetna idea! Możemy z nich stworzyć personalizowane kwietniki, które umają ogród.

Składzik zabawek dla dziecka?

Z palet można stworzyć całkiem zgrabny, nieprzeciekający domek, który jest marzeniem każdego dziecka. Może w nim składować zabawki, a także bawić się w czasie wolnym. Do zbudowania domku można użyć przede wszystkim wkrętów ciesielskich najwyższej jakości, by mieć pewność, że dziecko będzie całkowicie bezpieczne. Warto zadbać o dodatkowe wzmocnienia i wielokrotnie sprawdzić stabilność konstrukcji.

Może znajdą zastosowanie również w domu?

Wprowadzenie do umeblowania swojego domu starych palet jest dobrym pomysłem. Za pomocą wkrętów do płyt gipsowych, czy wkrętów do karton-gipsu możemy zawiesić je na ścianie i stworzyć z nich (po dodaniu paru desek) piękny stojak na kwiaty. Naturalne przedmioty idealnie wpasują się w charakter drewna, z którego palety zostały zbudowane. 

Wkręty do płyt gipsowych i wkręty do karton-gipsów mogą być przydatne przy upewnianiu się, że np. biurko czy łóżko, stworzone z palet drewnianych nie będzie się przesuwało. Śruba grzybkowa do stworzenia detali sprawdzi się również w domu. Wkręty hartowane do drewna zapewniają stałe połączenie elementów, przez co na półkach stworzonych z palet można przetrzymywać przedmioty o delikatnej konstrukcji.

Pocięcie na części?

Stare palety można pociąć i wykonać z nich minipółeczki, gdzie można trzymać zdjęcia rodzinne, zabawki, czy wino. Dopasują się do nich także książki. Możemy je dowolnie pomalować, a nawet opisać specjalną farbą i zabezpieczyć przed niszczeniem. Otrzymujemy wytrzymałe półki praktycznie za darmo.

Stare drewniane palety mogą stanowić problem tylko wtedy, gdy nie poświęcimy im wiele myśli i uwagi. Przy odpowiednim wykorzystaniu materiałów i odpowiednim montażu mogą zyskać nowe zastosowania.

Related posts

Dlaczego dziecko powinno chodzić do przedszkola?

Szkło ornamentowe – co to jest?

Jak latem zapewnić komfortową temperaturę w namiocie imprezowym?