Dom i ogród

Jak zachować ładny zapach w domu, posiadając zwierzęta?

Czworonożni przyjaciele zapewniają domownikom wiele radości. Zdarza się jednak, że ich obecność może powodować brzydkie zapachy. W jaki sposób zadbać o miły aromat wewnątrz, a tym samym cieszyć się doskonałą atmosferą?

Kąpiel psa

Niektóre psy uwielbiają wędrować po błocie oraz wielu niezbyt czystych miejscach. Wówczas przynoszą zanieczyszczenia do domu, a także zapach mokrej sierści. Wtedy warto przygotować kąpiel i użyć kosmetyków dla psa, które niwelują przykre zapachy. Ponadto środki te pielęgnują sierść. Dobrze również mieć pod ręką wkład do automatycznego odświeżacza powietrza, aby zawsze móc
z urządzenia skorzystać. To bardzo proste, a zarazem skuteczne rozwiązanie, które pozwoli utrzymać oczekiwany zapach w domu przez długi czas.

Inaczej jest w przypadku kotów, zwłaszcza tych, które nie wychodzą z domu. Zwierzak najczęściej samemu świetnie radzi sobie z czyszczeniem sierści. Jeżeli jednak zabrudzenia są na tyle duże, że mycie przerasta możliwości pupila, dopiero wtedy warto sięgnąć po przeznaczone ku temu środki.

Szybkie usunięcie przykrych woni

Zdarza się, że pies tuż przed kąpielą zdąży wejść na dywan, a nawet na ubrania. Wówczas sprawdzi się neutralizator zapachu, a także odświeżacz powietrza w patyczkach, który pozwoli utrzymać ładny zapach w domu o preferowanej intensywności. Warto zaznaczyć, że odświeżacze dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu można bez problemu dopasować wybór do preferencji mieszkańców.

Ponadto odświeżacz powietrza w patyczkach stanowi miłą dla oka dekoracje. Elegancki flakonik wystarczy umieścić na półce w salonie lub w innym reprezentacyjnym miejscu mieszkania. To doskonała propozycja dla miłośników ładnych wnętrz i pięknych zapachów.

Troska o oddech zwierzaka

Na rynku z powodzeniem można znaleźć środki przeznaczone do odświeżania oddechu psów czy kotów. Jeżeli podczas zabaw ze zwierzakiem można wyczuć nieprzyjemny zapach, zdecydowanie warto po nie sięgnąć. To świetny sposób na pozbycie się bakterii odpowiedzialnych za przykrą woń.

Kolejnym krokiem powinno być wprowadzenie do wnętrza miłych aromatów. Wystarczy nowy wkład do automatycznego odświeżacza powietrza, aby przestrzeń stała się przyjazna dla każdego. W salonie czy w pokoju dziecka można również ustawić wspomniany już odświeżacz powietrza w patyczkach.

Wybór sprawdzonych produktów

Na rynku znaleźć można wiele produktów przeznaczonych dla zwierząt. Warto jednak wybierać propozycje uznanych marek, a także zapytać o pomoc weterynarza. Dzięki temu można być pewnym, że wyroby sprawdzą się w domu i zapewnią czystość zwierzakom, a tym samym oczekiwany zapach w domu.

Przy wyborze substancji zapachowych do mieszkania czy wkładu do automatycznego odświeżacza powietrza, dobrze jest odwiedzić polecany sklep, który oferuje wiele propozycji w różnych wariantach. Dzięki temu można dobrać produkty o idealnie dopasowanym zapachu. Ważnym kryterium jest również ich wydajność. W szerokim asortymencie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Related posts

Jakie obowiązki i prawa ma osoba sprawująca nadzór budowlany?

Narzędzia spalinowe do ogrodu – do czego mogą nam się przydać latem?

Utrzymanie higieny w kuchni – na co zwrócić uwagę przy wyborze środków myjących?