Dom i ogród

Aktualne trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz – dekoracyjne przedmioty użytkowe

Coraz częściej urządzając dom lub mieszkanie decydujemy się na wykorzystanie nieoczywistych elementów dekoracyjnych. Zgodnie z panującymi już od kilku lat trendami często stanowią je przedmioty codziennego użytku, które dotychczas pełniły jedynie funkcje praktyczne, a ich estetyka pozostawiała co najmniej wiele do życzenia. Mnóstwo z nich wyszło również „z ukrycia” i są eksponowane w nowoczesnych wnętrzach. Jednym z nich są wieszaki stojące.

Wieszaki możemy wykorzystać w przedpokoju czy nawet salonie, gdzie będą pełniły funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Design wielu modeli proponowanych przez producentów budzi bardziej skojarzenia z dziełami sztuki aniżeli prozaicznymi przedmiotami służącymi określonym celom. Wiele wieszaków stojących obecnych na rynku to unikalne wzory, które przez wielu mogą być uznane za rzeźby.

Dlaczego warto wybrać wieszaki stojące?

Kolejnym atutem takich wieszaków jest przemyślana, nietuzinkowa konstrukcja, która jest w stanie utrzymać wiele okryć wierzchnich bez utraty stabilności. Na uwagę zasługują również trwałe, nowoczesne materiały, z których zostały zbudowane. Sprawiają one, że takie wieszaki stojące są odporne na wodę oraz zanieczyszczenia, a ich powierzchnia pozostaje niezmiennie atrakcyjna i estetyczna przez wiele lat. Nawet modele drewniane, dzięki odpowiedniemu zaimpregnowaniu, są równie odporne jak te wykonane z metalu czy tworzywa sztucznego.

Praktyczna i nowoczesna aranżacja wnętrz

Nietuzinkowe, nowoczesne wieszaki stojące dostępne w sklepie internetowym kupmeble.pl mogą również z powodzeniem zastąpić szafę. Sprawdza się to szczególnie w pomieszczeniach, w których chcemy zachować lekkość poprzez rezygnację z maksymalnej ilości mebli. Ponadto dzięki takiemu wyeksponowaniu odzieży mamy mniejszy problem z tym, co na siebie włożyć, gdyż dokładnie widzimy każdą rzecz.

Wieszaki pokojowe – funkcjonalne dekoracje

Również osoby z nietuzinkowym podejściem do pierwotnego przeznaczenia mebli mogą wykorzystać wieszaki stojące stricte jako dekorację, wieszając na nich na przykład kompozycje zdjęć czy pamiątek z podróży. Dzięki temu wspomnienia będą mieli „na wyciągnięcie ręki”.

Jak widać zastosowanie wieszaków stojących może być szerokie, a ograniczeniem jest tutaj tylko nasza inwencja. Całą resztę znaleźć można w kupmeble.pl.

Related posts

Czy muszę uzyskać zgodę na budowę instalacji fotowoltaicznej w domu?

Ocieplasz dom? Zobacz co powinieneś wiedzieć!

Czym powinien charakteryzować się dobry silikon do marmuru?