Life Style

Kriolipoliza – efekty i przeciwwskazania

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz chętniej korzystają z różnych zabiegów upiększających ciało. Jednym z nich jest kriolipoliza, która pozwala modelować miejsca, w jakich odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Brzuch, uda, biodra, ramiona, a nawet podbródek zyskują wymarzony kształt dzięki działaniu niskiej temperatury.

Kriolipoliza – efekty odchudzania bez skalpela

Rezultatem prawidłowo przeprowadzonej kriolipolizy jest znaczne zmniejszenie ilości tłuszczu w danej partii ciała. Obszar poddawany zabiegowi zostaje w kontrolowany sposób zamrożony. Nie dochodzi jednak do odmrożenia skóry. W efekcie obniżenia temperatury komórki tłuszczowe stopniowo ulegają zniszczeniu, a następnie wydaleniu przez organizm drogą metabolizmu. Proces redukcji komórek tłuszczowych nasila się w czasie. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po upływie około dwóch tygodni, a efekt końcowy już po miesiącu. Aby utrwalić pozytywny wynik oraz uzyskać dodatkowe wyszczuplenie, można powtórzyć zabieg po trzech miesiącach. Zwykle jednak wystarczy jedna sesja.

Negatywnym skutkiem, który pojawia się po kriolipolizie, jest zaczerwienienie miejsca zamrożenia. Jest to jednak zjawisko naturalne, które znika po kilku godzinach. Przez pewien czas może również utrzymywać się siniak i tkliwość skóry w obszarze zabiegowym, lecz to także przejściowy dyskomfort.

Urządzenie do kriolipolizy jest w stanie zredukować tkankę tłuszczową nawet do 30%. Poprawa samopoczucia i pozbycie się kompleksów to jego najlepszy efekt terapeutyczny. Specjalny aplikator zasysa skórę i mrozi, daje oczekiwane rezultaty bez konieczności nacinania tkanek. Uważany jest przez lekarzy medycyny estetycznej za bezpieczny. A przez pacjentów doceniany za skuteczność i brak odczuwania bólu.

Kriolipoliza – przeciwwskazania do miejscowego wymrażania tłuszczu

Przed zabiegiem kriolipolizy warto skorzystać z fachowej konsultacji. Specjalista określi wówczas grubość fałdu tłuszczowego oraz konieczną ilość sesji. Może także odradzić zabieg. Nie wykonuje się go bowiem u kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz w czasie menstruacji. Możliwość jego przeprowadzenia wykluczają również infekcje skóry oraz otwarte rany. Nie jest robiony w obrębie znamion i tatuaży.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są ponadto choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca, łuszczyca czy nowotwory. Należy też unikać go przy problemach z tarczycą, schorzeniach nerek i wątroby, zaburzeniach pracy serca, a także, gdy wszczepiony został rozrusznik.

Podsumowanie

Kriolipoliza należy do jednych z najbardziej bezpiecznych metod dających w krótkim czasie spektakularne rezultaty. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy sprzęt będący na wyposażeniu kliniki jest wysokiej klasy, posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. A po zakończeniu terapii wspomóc procesy fizjologiczne przez zwiększenie aktywności fizycznej, masowanie strefy poddanej zabiegowi oraz picie przynajmniej 2 litrów wody na dobę.

Related posts

Pogrzeb katolicki – etapy organizacji ceremonii

Najczęstsze błędy początkujących na siłowni

6 powodów, dla których warto zdecydować się na marmur w salonie