Biznes

Kiedy wykorzystuje się regały wspornikowe?

Jednym ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych w zakresie składowania i magazynowania towarów są regały wspornikowe. Ich konstrukcja znacznie różni się od klasycznych regałów półkowych, a wszystko przez specyfikę ich użytkowania. Modele te przygotowano z myślą o przechowywaniu tzw. towarów dłużycowych, czyli charakteryzujących się ponadstandardową długością. Czym są takie regały i kiedy z nich skorzystać?

Czym są regały wspornikowe?

Regały wspornikowe to element magazynowy, który przygotowano z myślą o składowaniu materiałów o ponadprzeciętnej długości, w tym m.in.: różnego rodzaju rur, płyt, prętów oraz materiałów składowanych w belach. Konstrukcja regałów składa się z pionowej ramy o odpowiedniej długości, od której odchodzą poprzeczne wsporniki. To one pełnią rolę podstawy pod składowane towary i zapewniają ich bezpieczne i komfortowe magazynowanie. Dzięki temu towary nie ulegają zniekształceniu oraz zachowują swoje podstawowe właściwości wizualne i techniczne. Jednocześnie transport towarów z regałów wspornikowych jest ułatwiony.

Różne modele regałów wspornikowych

Nowoczesne regały wspornikowe mogą być wzbogacone o szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają pracę obsłudze, a także zwiększają jej bezpieczeństwo. Wsporniki w tego typu projektach są walcowane na gorąco, dzięki czemu są wytrzymałe i mają gładką powierzchnię. Mocowanie wsporników do ramy odbywa się za pomocą śrub. Dodatkowo wsporniki mogą posiadać ograniczniki, które zapobiegają staczaniu się towaru lub też ramiona ustawiona pod kątem.

Na rynku znajdują się regały wspornikowe jednostronne oraz dwustronne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane zarówno w bezpośrednim pobliżu ściany magazynu, jak i na wolnej przestrzeni w formie wyspy. W zależności od jakości produkcji można je użytkować w przestrzeniach zamkniętych oraz w składowaniu zewnętrznym. Ponadto klienci mogą zdecydować się na regały mobilne oraz stacjonarne z dodatkowym kotwieniem do podłoża. Dzięki temu możliwość ich adaptacji do warunków magazynowych klienta jest stosunkowo wysoka.  Ich zastosowanie pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej, a także prawidłowe przechowywanie przedmiotów o dużych gabarytach i podwyższonych wymaganiach w zakresie składowania. Wsporniki umieszczone w regałach są regulowane.

Gdzie znajdują zastosowanie?

Podstawowe zastosowanie regałów wspornikowych to umieszczanie ich w przestrzeniach magazynowych. Doskonale nadają się do składowania elementów dłużycowych. Zazwyczaj ich długość przekracza 200 centymetrów. Mogą to być rury, pręty, płyty meblowe i inne, folie w belach, arkusze stali, bele drewna, profile metalowe, elementy z tworzywa sztucznego, rury PCV, wiązary dachowe, tarcica, kręgi stali i inne towary dłużycowe. Ostateczny sposób eksploatacji zależy przede wszystkim od potrzeb klienta. W dużym skrócie tego typu rozwiązanie stosuje się wszędzie tam, gdzie tradycyjne regały paletowe lub półkowe nie zdają egzaminu, ze względu na duże gabaryty składowanych towarów.

Related posts

Najciekawsze pomysły na przekąski na imprezę firmową

Naliczanie wynagrodzeń przez podmiot zewnętrzny, czyli outsourcing płac.

Czy Otwock to dobre miejsce na zakup mieszkania?