Zdrowie

Wózki inwalidzkie marki Forest – przegląd rozwiązań

Jakość wózka inwalidzkiego przekłada się na komfort życia osoby z niepełnosprawnościami, a najlepsze rozwiązanie spotykane w branży to modele elektryczne. Dlaczego warto postawić na wózki inwalidzkie marki Forest dedykowane dorosłym i najmłodszym użytkownikom?

Do zastosowań domowych i terenowych przy niskim koszcie serwisowania

Wózki inwalidzkie marki Forest to wózki terenowo-pokojowe użyteczne na zewnątrz, przy pokonywaniu trudniejszych barier architektonicznych, ale też w wąskich przestrzeniach, przy szybkim poruszaniu się w domu, bez potrzeby intensywnej pomocy ze strony opiekuna. Naładowany wózek inwalidzki Forest pokonuje znaczne odległości, bez zmęczenia osoby z niepełnosprawnościami, co przydaje się w rehabilitacji, w sytuacjach towarzyskich, przy dojazdach do lekarza, a to zaledwie początek ułatwień. Elektryczne modele przekładają się na lepszą amortyzację i lepiej zabezpieczają chorego w zgodnej anatomicznie pozycji, bez nadwyrężania pleców oraz miednicy podczas jazdy. Dodatkowa stabilizacja to nie tylko większa wygoda, ale też realne wsparcie rehabilitacyjne. Wózek inwalidzki Forest ze względu na zastosowanie kółek przeciw-wywrotnych nie zagraża użytkownikowi, nawet przy wjechaniu na nierówną, nietypową powierzchnię.

Większa widoczność i doskonałej klasy wykończenie zwiększające swobodę

Wózki inwalidzkie Forest występują w wersji z oświetleniem oraz bez, ale nie ma to najczęściej wielkiego przełożenia na cenę urządzenia. Diody dają większą precyzję i pośrednio odkrywają przeszkody na drodze wózka, który porusza się szybciej od klasycznego modelu. Warto zatem na ten czynnik zwrócić uwagę przed ostatecznym wyborem. Silniki posiadają niezależne zasilanie, a zatem ewentualne uszkodzenie jednego umożliwia dokończenie trasy. Większa mobilność to dla chorego szansa na częściowe uniezależnienie się od opiekuna, na większą samodzielność. Marka Forest zadbała o ustawienie wózka do pozycji leżącej, żeby szybciej przenieść osobę z niepełnosprawnościami na łóżko, a także o zróżnicowanie wielkości kół przy zakupie, co pozwala na udoskonalenie warunków jazdy po wybranym terenie. W najdroższych modelach wprowadzono automatyczne regulacje oparcia, wysokiej klasy tapicerkę, dodatkowe stabilizatory. Do oddzielnego dokupienia na życzenie.

Łatwy panel sterowania odporny na zmienne warunki atmosferyczne

Chory steruje wózkiem z minimalistycznego panelu, właściwie delikatnym dotykiem, bez przesuwania pozycji. Panel płynnie odczytuje dotyk, a po krótkim treningu gwarantuje jazdę bez zastanawiania się nad konfiguracją. Wózki z napędem elektrycznym osiągają prędkość do 10 km/h i występują w rozmiarach dla osób dorosłych i dzieci.

Doskonała amortyzacja, widoczność uzyskiwana przez oświetlenie tylne i przednie, współpraca z ortezami wyrównującymi wady kręgosłupa, duża prędkość wózka, czy pełna regulacja siedziska, oparć to tylko niektóre z najważniejszych zalet wózka inwalidzkiego Forest występującego w bardzo wielu wersjach. Od ekonomicznych po premium.

Related posts

Jak się przygotować do masażu tajskiego

Na czym polega zabieg wstecznego uzupełnienia kanałów?

Uczucie zatkanego ucha? Nie czekaj i odwiedź specjalistę