Zdrowie

Piękne wargi na dłużej, czyli makijaż permanentny ust

Jeżeli marzysz o pełnych, ponętnych wargach, ale nie chcesz słyszeć o operacji plastycznej, rozwiązaniem może być makijaż permanentny ust. Doświadczona lingeristka bez problemu pomoże Ci dobrać odcień odpowiedni do Twojej karnacji i wykona obrys, który skoryguje asymetrię, doskonale podkreśli kształt ust i upiększy rysy twarzy. Pamiętaj, że makijaż permamentny może utrzymać się nawet do 5 lat, warto jest więc dobrze przemyśleć swoją decyzję i poświęcić czas na znalezienie kliniki oferującej wysokie standardy usług.

Czy to boli? 

Makijaż permamentny to rodzaj tatuażu kosmetycznego, a więc jest on związany z ingerencją w ciało i jest dość nieprzyjemny, zwłaszcza dla osób nieodpornych na ból. Salony kosmetyczne oferują znieczulenie miejscowe, lecz trzeba się liczyć z tym, że po zabiegu występuje nieprzyjemna opuchlizna a skóra jest zaczerwieniona, podrażniona i wymaga większej troski.

Jak przygotować się do zabiegu? 

Przed wykonaniem makijażu permamentnego lingeristka przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjentki, zapoznaje się z jej oczekiwaniami oraz informuje o przebiegu i przeciwwskazaniach takiego zabiegu.

Kilka dni przed zabiegiem należy przyjmować tabletki zapobiegające opryszczce, która jest absolutnym przeciwwskazaniem do zabiegu. Skóra ust powinna być gładka i odpowiednio nawilżona, by pigment wchłonął się równomiernie.

Na odbywa się zabieg?

Przed wykonaniem tatuażu lingeristka wykonuje makijaż ust zwykłymi kosmetykami by zobrazować klientce efekt końcowy. Jest to moment, w którym dokonuje się finalnej korekty koloru czy kształtu. Następnie kolor jest zmyty i specjalistka wykonuje tatuaż kosmetyczny przy znieczuleniu miejscowym. Do znieczulenia używa się specjalnej maści bądź znieczulenia stomatologicznego.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– infekcja górnych dróg oddechowych, gorączka

– cukrzyca

– choroby serca

– choroby krwi

– chemioterapia

– gorączka

– zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby

– choroba nerek

– choroby skóry

– ciąża

– stany zapalne spojówek, choroby oka

– przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych

– opryszczka

Jak dbać o skórę po zabiegu? 

Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa. Usta pozostają opuchnięte nawet do tygodnia i są wówczas mocno spierzchnięte. Przez kilka dni po wykonaniu makijażu należy przyjmować tabletki przeciw opryszczce i delikatnie dezynfekować usta, przede wszystkim po jedzeniu. Specjalistka szczegółowo wyjaśnia pacjentce, jak dbać o siebie w tym okresie – unikać trzeba między innymi wizyt w SPA czy na basenie, intensywnego opalania, moczenia warg czy smarowania kosmetykami innymi niż zalecone przez lingeristkę. Pod żadnym pozorem nie należy skubać suchych skórek, gdyż może to owocować nieestetycznymi przebarwieniami.

Na rynku dostępne są specjalne kosmetyki z witaminą E przeznaczone do pielęgnacji ust po zabiegu wykonania makijażu permamentnego. Przyspieszają one gojenie i nawilżają spierzchnięte wargi. Pamiętaj, że po pomadkę nawilżającą w sztyfcie możesz sięgnąć dopiero po upływie tygodnia a po kolorówkę dopiero po upływie 14 dni.

Kiedy widać efekty? 

W przeciągu pierwszych kilku dni makijaż łuszczy się, a początkowy kolor blaknie o mniej więcej połowę. Ostateczna barwa widoczna jest po upływie około miesiąca. Niekiedy niezbędna jest ponowna wizyta w celu skorygowania makijażu.

Related posts

Rola oświetlenia operacyjnego w minimalizacji błędów medycznych i poprawie bezpieczeństwa pacjenta

Czy po ciąży jesteś skazana na rozstępy?

Osocze bogatopłytkowe Angel System – główne zalety zabiegu