Finanse Motoryzacja

Taxi Warszawa – jak nie dać się oszukać?

Dzięki taksówkom możemy łatwo i szybko dostać się do celu. Zanim jednak wsiądziemy do samochodu, warto sprawdzić, czy rzeczywiście to bezpieczna opcja. Jak nie zostać oszukanym?

W Warszawie działa dużo korporacji taksówkarskich, dla których jeździ ponad 11 tysięcy taksówkarzy. Podróżujący decydujący się na korzystanie z usług taxi powinni jednak zawsze pamiętać o tym, aby dokładnie zapoznać się z daną ofertą przed skorzystaniem z niej. Dlaczego? Istnieje ryzyko, że za przejazd zapłacimy o wiele więcej niż planujemy!

Czy na pewno to prawdziwa taksówka?

Główne ryzyko stanowią samochody, które podszywają się pod taksówki. Nie każdy pojazd, który znajduje się na postoju pod dworcem czy w centrum tak naprawdę jest taksówką. Możemy wtedy skorzystać nieświadomie z usług przewozowych, które nie są usługami taxi, a tym samym możemy także otrzymać znacznie wyższy rachunek – nawet kilkaset złotych za przejechanie zaledwie paru kilometrów! W jaki sposób rozpoznać, że rzeczywiście mamy do czynienia z prawdziwą warszawską taxi? Najważniejsze to zwrócenie uwagi na oznakowanie pojazdu.

Oznakowanie taksówek w Warszawie:

  • na przednich drzwiach – żółto-czerwony pas z pięciocyfrowym numerem bocznym i herb Warszawy
  • na przedniej szybie – tabliczka z hologramem, numerem licencji i numerem rejestracyjnym samochodu
  • na szybie prawych tylnych drzwi – cennik usług
  • w środku – identyfikator kierowcy z hologramem, jego zdjęciem i imieniem i nazwiskiem, kasa fiskalna

Gdy pojazd na postoju, z którego chcemy skorzystać, nie ma takich właśnie oznaczeń, najlepiej zrezygnować z podróży i poszukać prawdziwej taxi albo zadzwonić po nią lub skorzystać ze specjalnych aplikacji pozwalających na łatwe zamówienie taksówki na miejsce.

Na oszustwa najbardziej narażone są osoby podróżujące w celach turystycznych lub biznesowych, w szczególności obcokrajowcy, ale nie tylko, ponieważ również Polacy, także mieszkańcy Warszawy mogą być w niebezpieczeństwie. Zatem wtedy, gdy nie chcemy zakończyć podróży z wysokim rachunkiem, zawsze sprawdźmy, czy mamy do czynienia z prawdziwą taksówką!

Related posts

Dźwigi HDS – bezpieczny transport materiałów budowlanych

Czy warto myśleć o własnej działalności?

Nowy Superb – technologia przemyślanych rozwiązań