Life Style

Miękka i wygodna dresówka – stwórz z niej jesienną garderobę dla całej rodziny

Dresówka to wdzięczny, uniwersalny materiał. Z miękkiej w dotyku dzianiny łatwo daje się uszyć przeróżne elementy garderoby na jesień. Jest to jeden z tych aspektów, jaki wpływa na dużą popularność dresówki wśród projektantów, ale coraz częściej osoby prywatne sięgają po maszynę i w swoim domu tworzą dresówkowe kreacje dla siebie i swojej rodziny.

Dresówka – jaki to materiał?

Dzianina dresówka jest najczęściej tkaniną wykonaną z czystej bawełny. W sprzedaży są również dostępne materiały z domieszką innych włókien, takich jak elastan czy poliester. Kupując dresówkę, można spodziewać się wysokiej jakości tkaniny, czego dowodem jest przypisany do niej certyfikat. Jest to materiał, który ani nie podrażnia skóry, ani nie uczula, dlatego bardzo często wykonuje się z niego odzież dla dzieci; jego wygodę docenią jednak osoby w każdym wieku.

 Dzianina dresówka – jakie są jej rodzaje?

Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje dresówki, czyli drapaną i niedrapaną pętelkową. Pierwszy wariant jest przeznaczony do szycia ubrań na jesień i zimę, ponieważ tkanina ta ma większą grubość i zapewnia więcej ciepła. Łatwo można ją rozpoznać, jeśli spojrzy się na lewą stronę, gdzie znajduje się mieszek.

Natomiast dresówka niedrapana nazywana jest pętelkową, ponieważ po wewnętrznej stronie znajduje się typowa dla niej pętelka. Dzianina ta jest odporna na zagniecenia, więc idealnie nadaje się do szycia odzieży, którą nosi się na co dzień.

Czym się wyróżnia dresówka?

Dzianina dresówka jest znana przede wszystkim ze swojej elastyczności, dlatego wszystkie wykonane z niej ubrania są wygodne i komfortowe, nie krępujące ruchów. Poza tym jest to materiał, który „oddycha”, zapewniając bardzo dobry przepływ powietrza. Szyjąc ubrania na jesień z grubszej dresówki, można się spodziewać, że będzie w nich przyjemnie ciepło. Dzianina nie oddaje bowiem ciepła na zewnątrz, a zatrzymuje je blisko ciała. W odzieży tej nie można się także nadmiernie spocić, ponieważ dresówka zalicza się do wyjątkowo przewiewnych tkanin.

Jaka odzież na jesień z dresówki?

Ze względu na to, że dresówka jest materiałem, z którego uszyć można praktycznie wszystko, warto skupić się na tych elementach odzieży, które spełnią swoją rolę jesienią. Są to między innymi ciepłe bluzy, tuniki, sukienki, spodnie, kardigany, czapki, szaliki. Z tkaniny tej da się wykreować nawet casualowy płaszcz! Oprócz typowej odzieży użytkowej, tkanina ta nadaje się również do szycia dodatków do garderoby w postaci toreb.

Ubrania i dodatki nie muszą być zawsze całkowicie gładkie. Dobrym pomysłem jest więc dresówka we wzory. Zamiast jednak kupować materiał, który ma już określony deseń lub motyw, można pokusić się o wykreowanie zupełnie oryginalnej odzieży. Pomocny jest w tym druk, który można zlecić firmie zajmującej się nanoszeniem różnych wzorów na dresówkę. Jeśli jednak zależy nam na tym, by uszyć ubrania na jesień z powtarzalnym motywem, warto zamówić materiał w sklepie z tkaninami, który proponuje największy wybór. Najczęściej dresówka we wzory dostępna w sprzedaży ma motywy kwiatowe, roślinne, owocowe lub animowane. Tkanina może być pokryta paskami, trójkątami czy gwiazdami.

Dzianina dresówka jest materiałem, po który sięga się chętnie zarówno z uwagi na walory czysto praktyczne, jak i estetyczne. Ubrania z niej wykonane są wyjątkowo wygodne, długo zachowują swój wygląd i właściwości.

otula.pl – sklep z materiałami online

Related posts

Różowe złoto – kilka ciekawostek

Dobre jedzenie w Zakopanem? Wybierz się do galerii Krupówki 40

Najczęstsze błędy początkujących na siłowni