Life Style

3 zabiegi medycyny estetycznej, które można wykonać w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. To oczekiwanie narodzin dziecka i jednocześnie okres ogromnych zmian w organizmie przyszłej matki. W związku z tym wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest wówczas zabronionych, jednak wciąż istnieją te, które są w pełni bezpieczne dla matki i jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 3 przykładowych zabiegów medycyny estetycznej, z których spokojnie mogą korzystać kobiety w ciąży. Profilaktycznie, warto zrezygnować z zabiegów w pierwszym trymestrze ciąży i zdecydować się na nie dopiero po wejściu w drugi trymestr. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Infuzja tlenowa

Pierwszym z w pełni bezpiecznych zabiegów dla kobiet w ciąży jest infuzja tlenowa. To nieinwazyjna metoda, dzięki której możecie skutecznie odmłodzić skórę twarzy, a zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Infuzja tlenowa należy do prawdziwych nowości na rynku i cieszy się dużą popularnością również wśród kobiet w ciąży. Zabieg polega na dostarczaniu skórze składników aktywnych za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Infuzja tlenowa jest w pełni nieinwazyjna, dzięki czemu jej stosowanie nie powoduje żadnego zagrożenia dla nienarodzonych dzieci i przyszłych mam. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest fakt, że może być wykonywany jednorazowo lub w serii kilku zabiegów w odstępach czasowych.

Jakie efekty daje zastosowanie infuzji tlenowej?

  • odmłodzenie skóry twarzy;
  • redukcja zmarszczek w początkowej fazie;
  • poprawa owalu twarzy;
  • wygładzenie i nawilżenie skóry;
  • likwidacja przebarwień skórnych;
  • usunięcie stanów trądzikowych i zapalnych.

Kinesiology Taping dla kobiet w ciąży

Kolejnym w pełni bezpiecznym zabiegiem dla kobiet w ciąży jest Kinesiology Taping. Zabieg ten polega na aktywizowaniu mięśni brzucha u ciężarnych kobiet, dzięki metodzie plastrowania dynamicznego. Na brzuch pacjentki nakładane są specjalne plastry z powłokami brzusznymi, dzięki czemu wpływają one korzystnie na odciążenie lędźwiowego odcinka kręgosłupa kobiety w ciąży. Stosowanie tych plastrów na odcinku lędźwiowo-krzyżowym, prowadzi do rozluźnienia napięcia mięśni wokół kręgosłupa i korzystnie wpływa na zdrowie pacjentki. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i rekomendowany osobom w ciąży, które muszą dźwigać dodatkowe kilogramy w postaci nienarodzonego dziecka.

Kobiety w ciąży w powodzeniem mogą korzystać również z zabiegów masażu, a doświadczeni masażyści będą wiedzieli na co mogą sobie pozwolić, a których rejonów ciała powinni unikać. Dobrym wyborem może być masaż próżniowy, który doskonale działa na obrzęki nóg, czyli częstą dolegliwość u przyszłych mam. Ma on unikalne i bardzo skuteczne działanie ujędrniające i drenujące oraz może być wzbogacony o peeling z wykorzystaniem roślinnych preparatów.

Pielęgnacja i oczyszczanie twarzy za pomocą preparatów ziołowych

Do listy zabiegów w pełni bezpiecznych i rekomendowanych dla kobiet w ciąży należą również nieinwazyjne metody pielęgnacji twarzy. Mogą to być profesjonalne zabiegi ujędrniające, rozświetlająca, przeciwtrądzikowe, czy nawilżające. Musicie jednak pamiętać o tym, że niezbędne jest korzystanie przy nich tylko z naturalnych i bezpiecznych dla kobiet w ciąży preparatów. Zalicza się do nich większość ziół i ich wyciągi, a także algi. Unikajcie zabiegów z wykorzystaniem botuliny, która jest toksyczna i może mieć niepożądane działanie dla zdrowia nienarodzonego dziecka i przyszłej mamy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto wcześniej skontaktować się ze specjalistami, którzy pomogą wybrać właściwe i bezpieczne zabiegi dla ciężarnych kobiet.

Related posts

Jak zyskać wiedzę i doświadczenie, aby zostać barmanem?

Możliwości dofinansowania opieki dla seniora

Obrączki ślubne – o czym warto wiedzieć