Biznes Finanse

Monety bulionowe i złoto inwestycyjne dostępne on-line

Zakup złota to coraz popularniejsza metoda lokowania oszczędności. Sztaby i monety bulionowe nabyć można za pośrednictwem internetu. O czym warto pamiętać, dokonując zakupów on-line?

Oszczędności w złocie

Eksperci uważają, że zakup złota to jeden z pewniejszych sposobów długoterminowego zabezpieczenia oszczędności przed inflacją. Zapotrzebowanie na złoto nie maleje, zaś ilość kruszcu dostępna na rynku jest ograniczona i nie może zostać zwiększona – w przeciwieństwie do liczby banknotów, które w dowolnym momencie mogą zostać dodrukowane. Z tego powodu ten szlachetny kruszec zachowuje swoją wartość nawet w czasach kryzysów finansowych. Co ważne, złoto jest powszechnie akceptowanym środkiem płatniczym, uznawanym na całym świecie. Istotną zaletą tego metalu jest również długowieczność i odporność na uszkodzenia. Lokowanie oszczędności w złocie nie wymaga posiada eksperckiej wiedzy z zakresu ekonomii, która jest nieodzowna podczas nabywania akcji giełdowych czy obligacji korporacyjnych.

Sztaby lokacyjne i monety bulionowe

Złoto do celów inwestycyjnych nabywane jest najczęściej w formie sztab lokacyjnych, czyli charakterystycznych brył o kształcie zbliżonym do prostopadłościanu. W obrocie międzynarodowym ich waga wyrażana jest w uncjach trojańskich, oznaczanych symbolem „t. oz”. Jedna uncja trojańska odpowiada 31,1035 gramom. W celu ułatwienia transakcji w krajach, w których stosowany jest system metryczny, waga sztab podawana jest w gramach. Złoto nabyć można również w formie monet bulionowych. Wykonane one są ze stopu wyróżniającego się bardzo wysoką zawartością złota i nie są używane w powszechnym obiegu. Emitowane są w celach inwestycyjnych, a ich cena uzależniona jest od wagi złota wykorzystanego w procesie produkcji oraz od jego próby. Te informacje wybijane są na bezpośrednio na powierzchni monety.

Złoto dostępne on-line

Złote monety i sztaby lokacyjne kupić można za pośrednictwem internetu. Jest to rozwiązanie wygodne i szybkie – wszystkich formalności niezbędnych do zawarcia transakcji można dokonać on-line, a zakupione produkty dostarczone zostaną przez kuriera pod wskazany adres. Kupując złoto w sieci, należy jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i z ograniczonym zaufaniem podchodzić do wszelkiego rodzaju „okazji”,  które znaleźć można na portalach aukcyjnych. Sztaby i złote monety najbezpieczniej nabywać u sprawdzonych sprzedawców. W sklepie internetowym Mennicy Polskiej (https://inwestycje.mennica.com.pl/) dostępne są sztabki lokacyjne w różnych wariantach wagowych: od 1 g do 1000 g. Do każdej zakupionej sztabki dołączony jest certyfikat stanowiący gwarancję jej autentyczności. Dokument ten zawiera również szczegółowe  informacje dotyczące wagi i próby kruszcu. W ofercie Mennicy Polskiej znajdują się również rozpoznawalne na całym świecie złote monety ‒ m.in. Krugerrandy z RPA, Liście Klonowe z Kanady, Australijskie Kangury i Amerykańskie Orły

Artykuł sponsorowany

Related posts

Maski przeciwpyłowe i ich znaczenie w skutecznej ochronie dróg oddechowych pracowników

Obrzękówka u prosiąt – sprawdź, co należy o niej wiedzieć

Kupno domu – na co zwrócić uwagę?