Finanse

Konto młodzieżowe – nauka dorosłości

Coraz więcej banków w dzisiejszych czasach oferuje dla młodych możliwość założenia specjalnego konta, które byłoby ich pierwszym przetarciem szlaków w dziedzinie dbania o własne finanse. Konta młodzieżowe są najczęściej pozbawione wszelkich opłat za ich prowadzenie, które nakładane są dla tych dorosłych. Młodzież ma również możliwość, w przypadku niektórych ofert, do darmowego korzystania z przelewów natychmiastowych, co zdecydowanie ułatwia pracę. Warto również dodać, że niektóre konta są oprocentowane, więc młody człowiek nawet zarabia niewielką kwotę w skali roku, w zależności od ilości ulokowanych środków.

Cel kont młodzieżowych

Kryterium wiekowe zazwyczaj kończy się na dwudziestu latach, po tym czasie konto wygasa, ale jego użytkownik może rzecz jasna podpisać swoją pierwszą, już prawdziwą ofertę z bankiem. Jest to główny powód, dla którego branża bankowa stale powiększa się o młodzieżowe oferty – ma to na celu przygarnięcie do siebie przyszłych klientów, którzy z wygody i przyzwyczajenia zdecydują się po upływie określonego czasu „młodości” dalej korzystać z usług swojego pierwszego banku. Można więc powiedzieć, że prowadzenie kont młodzieżowych to swego rodzaju promocja i taktyka biznesowa.

Zalety dla młodego człowieka

Konto bankowe pozwala uczyć się młodemu człowiekowi, jak prawidłowo gospodarować swoimi środkami. Jest to też sposób bardzo wygodny – coraz więcej transakcji odbywa się kartą, sposób płacenia gotówką powoli odchodzi w zapomnienie. Konto młodzieżowe pomaga wejść w świat tego rodzaju płatności osobom, które zawsze używały wyłącznie gotówki. Rejestr wydatków pozwoli monitorować stale swoje konto. Dodatkowo, co bardzo ważne dla młodego człowieka, rozwija się prędko bankowość mobilna. Nastolatkowie, którzy uwielbiają korzystać z telefonów, mogą używać go także do płacenia.

Related posts

Naliczanie wynagrodzeń przez podmiot zewnętrzny, czyli outsourcing płac.

Rozliczenie PIT w 2019 – najważniejsze informacje

Taxi Warszawa – jak nie dać się oszukać?