Dziecko

Nauka niemieckiego w wakacje? To prostsze niż myślisz!

Nauka niemieckiego w wakacje? Czemu nie dać sobie szansy na kurs niemieckiego?! To prostsze niż mogłoby się wydawać. Dlaczego właśnie w lato? Bo wtedy mamy wystarczająco czasu, by skupić się na nauce, podnieść swoje kwalifikacje i dać sobie szansę na rozwój – zmianę stanowiska, wyższe zarobki czy zmianę pracy. Nie ma się nad czym zastanawiać, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i rzetelnie realizować lekcje, by móc zabłysnąć wśród towarzystwa i dać motywację szefowi, by podniósł nasze wynagrodzenie.

Wiadomo – każda nauka jest wymagająca, dlatego na początku prawdopodobnie mogą występować problemy z wymową, gdyż niemiecki jest dość „sztywnym” językiem. Nie można się jednak zniechęcać – wyszlifowanie fonetyki to kwestia czasu i odpowiednich ćwiczeń. Bardzo pomaga guma do żucia, gdyż rozluźnia mięśnie żuchwy, przez co lepiej nam wypowiadać trudne i zawiłe wyrazy. Z czasem uda się mówić coraz płynniej i zgrabniej pisać zdania. Dobrym pomysłem jest praktyczny trening z partnerem. Może z koleżanką, która zna język niemiecki, albo w społeczności internetowej, gdzie spotykamy ludzi z różnych zakątków świata i po prostu z nimi piszemy lub rozmawiamy on-line. Na kursie niemieckiego zdobędziesz niezbędne podstawy, a podczas rozmów przełamiesz barierę językową. Może język niemiecki nie należy do tych „łatwiejszych” języków, ale im przecież dłużej się uczymy, tym więcej poznajemy słów, synonimów. Łatwiej przychodzi nam budowanie zdań, potrafimy odmieniać słowa.

Najważniejsze zasady dla efektywnej nauki:

  1. Systematyczność –warunek konieczny. Należy regularnie uczyć się nowych słówek, powtarzać reguły gramatyczne i przeprowadzać rozmowy. Warto ustalić sobie częste, ale krótkie dawki wiedzy – to bardzo efektywny sposób na naukę języka. Pamiętajmy, że długie przerwy to największy wróg podczas opanowywania języka, wówczas więcej czasu zajmuje odświeżanie zdobytej już wiedzy niż przyswajanie kolejnej partii materiału.
  2. Różnorodność- stosujmy różne techniki: nauka z podręcznika, speakingi, czytanie niemieckiej prasy, oglądanie filmów w niemieckiej wersji językowej. Oczywiście nie można zapomnieć o odpoczynku i odpowiedniej dawce relaksu.
  3. Balans – baw się językiem i nauką. Próbuj połączyć swoje hobby z opanowywaniem słówek, łącz rekreację i naukę niemieckiego, a osiągniesz najlepsze efekty. Pamiętaj, że nauka powinna odbywać się na zasadzie skojarzeń, wówczas język opanowuje się zdecydowanie łatwiej.

Glück!!!

Inspirowane: 123way.pl – kurs z native speakerem angielski Toruń

Related posts

Czy w trosce o dobro dziecka można przekraczać granice jego prywatności?

Mikołajkowy weekend w Warszawie – sprawdź, co zobaczyć

Dell Inspiron G7 7500 i7 64GB 1TB RTX 2070 Super – najlepszy wybór dla graczy!