Dziecko

Baby shower w ogrodzie – jak się przygotować?

Impreza na cześć oczekiwania na narodziny dziecka, czyli baby shower cieszy się coraz większą popularnością. To doskonała okazja ku temu, by obdarować przyszłą mamę praktycznymi prezentami, a także oficjalnie pogratulować ważnego momentu w życiu. Za miejsce organizacji baby shower dość często wybiera się ogród lub park. Chcąc przygotować takie spotkanie, warto mieć na względzie kilka aspektów. W tym wpisie poznasz przydatne wskazówki, które pozwolą dobrze zaplanować baby shower na świeżym powietrzu.

Baby Shower – od czego trzeba zacząć?

Najczęściej na miejsce tego typu spotkań wybiera się łono natury, a szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Przygotowując baby shower, warto przede wszystkim zadbać o dobrą zabawę. Podczas spotkania na świeżym powietrzu przydadzą się także napoje i przekąski. Dobra organizacja, połączona z ciekawym pomysłem sprawią, że baby shower będzie miłym wspomnieniem zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla jej gości.

Jakie potrawy sprawdzą się na baby shower w plenerze?

Planując baby shower w ogrodzie, warto postawić na proste posiłki. Sałatki owocowe, okolicznościowe ciasta, a także przekąski takie jak koreczki czy słodycze – wszystko to nie wymaga zbyt wielu przygotowań i doskonale sprawdza się podczas imprez na świeżym powietrzu. Jeśli spotkanie ma potrwać dłużej, można zdecydować się również na zamówienie gotowych posiłków.

Dobrym pomysłem są także przekąski utrzymane w motywie przewodnim. Można także tradycyjne przystawki i słodkości udekorować pikerami na baby shower, umieścić na stołach ozdoby papierowe w kształcie wózka czy butelki, a całość dopełnić kolorowymi talerzami i kubeczkami papierowymi z podobnymi motywami.

Zabawy ważnym punktem dobrego baby shower

Udana celebracja wiąże się nie tylko z obecnością bliskich i rodziny. Zarówno podczas przyjęcia w ogrodzie, jak i w domu można posiłkować się różnego typu zabawami. Jedną z najlepszych jest gra polegająca na wyborze imienia dla dziecka. Wystarczy, że każdy z gości przygotuje swoją propozycje na karteczce, a ich typu zostaną podzielone na sylaby. Losowanie niepasujących do siebie fragmentów może przynieść sporo radości, zarówno przyszłej mamie, jak i jej gościom.

Dobrym sposobem na wspólną zabawę podczas baby shower jest też tworzenie talizmanu. Każdy z gości ma za zadanie przygotować bransoletkę lub naszyjnik zawierający życzenia dla świeżo upieczonej mamy. Taka zabawa nie tylko wyzwala kreatywność. Jej efektami są wyjątkowe upominki, stanowiące pozytywne skojarzenie na temat baby shower.

Baby Shower w ogrodzie – o czym jeszcze warto pamiętać?

Spotkanie na świeżym powietrzu warto zabezpieczyć na wypadek niesprzyjającej pogody. Można do tego celu wynająć kryte zadaszenie lub zaplanować od razu imprezę w większym namiocie. W taki sposób można uniknąć konieczności przeniesienia się do domu, w przypadku deszczu. Elementem obowiązkowym są także balony na baby shower – wśród propozycji marki Godan znajdziecie przeróżne kształty – od serc, aż po bociany, butelki, stópki czy wózki. Ciekawą praktyką jest także dostosowanie ozdób do płci dziecka. Można rozwiesić girlandy i balony helowe z napisem „It’s a boy/girl” lub „Baby boy/girl w odpowiedniej kolorystyce.

Na koniec warto też wspomnieć o najważniejszym – niech zabawa będzie przyjemna dla wszystkich! Na spotkaniu mogą pojawić się zarówno dorośli, jak i dzieci. Należy zaplanować baby shower w taki sposób, by każdy mógł poczuć się swobodnie. Wówczas, zarówno przyszła mama, jak i jej goście będą zachwyceni.

Related posts

Czy w trosce o dobro dziecka można przekraczać granice jego prywatności?

Jak zadbać o poprawną postawę u dziecka?

Czym jest bunt dwulatka?