Dom i ogród Life Style

Kot roznosi żwir z kuwety? Sprawdź ten gadżet!

Miłośnicy zwierząt domowych dzielą się na dwie kategorie, tych którzy preferują psy oraz takich, którzy nie wyobrażają sobie domu bez kota. Jednych i drugich łączy jednak świadomość, że bez względu na to, jakie zwierzę jest w domu, wymaga ono nieustannych starań i pielęgnacji. Co prawda podopieczni rewanżują się swoim opiekunom bezwarunkową miłością i przywiązaniem, nie zmienia to jednak faktu, że wymagają też nieustannej opieki.

Wyprawka dla kota

Gdy w domu pojawia się kot, wraz z nim swoje miejsce muszą otrzymać niezbędne zwierzęciu akcesoria, a jest ich co najmniej kilka. Najważniejsze z nich to miski i kuweta. Miseczki dla kota powinny być co najmniej dwie, a czasem nawet trzy w zależności od tego czy kot jest karmiony karmą mokrą, suchą, jedną i drugą a może jedzeniem domowym? I obowiązkowo miseczka na wodę. 

Kolejnym absolutnie niezbędnym elementem wyprawki kota jest kuweta. Kot to niezwykle czyste zwierzę, nawet młodziutki kotek i taki, który przywędrował prosto z podwórka, natychmiast znajdzie drogę do kuwety i swojego piasku. Kuweta może posiadać klapkę wejściową, która zapewni kotu trochę intymności a jednocześnie tworzy zaporę dla wysypującego się piasku i zapachów z kuwety, może być przykryta albo całkowicie otwarta.

Mata przed kuwetę, czy warto?

Nawet najbardziej czysty kot roznosi po mieszkaniu piasek z kuwety. To nie zależy od niego, drobinki piasku osadzają mu się na łapkach i brzuszku i spadają przy każdym kroku na dywan i podłogę. Tej niedogodności łatwo jednak zaradzić, wystarczy przy kuwecie położyć specjalną matę, która zatrzymuje wszystkie ziarenka kociego piasku.

Mata przed kuwetę wykonana wyłącznie z materiałów z recyklingu jest ekologiczna, zdrowa i bezpieczna dla wszystkich mieszkańców domu. Mata, ułożona w określonym przez producenta kierunku, wyłapuje cały opadający z kota piasek. Gdy kot trafia na dywan, jego sierść nie zawiera już piasku z kuwety.

Matę pod kuwetę oczywiście również należy pielęgnować, chociaż akurat ta czynność nie wymaga większego wysiłku. Wystarczy strzepać resztki piasku do toalety czy kosza i od czasu do czasu umyć matę. Potem koniecznie należy położyć matę tak, by jej skrzydełka uginały się zawsze w jedną stronę. Maty przed kuwetę skutecznie ograniczają czynności pielęgnacyjne, jakie codziennie należy wykonywać przy kocie.

Do wyprawki dla kota trzeba jeszcze włączyć drapaki, które pozwolą kotu piłować paznokcie, legowisko, tak by kot posiadał w domu należne mu miejsce i mnóstwo różnych gadżetów, które nie są obowiązkowe, ale ucieszą naszego kota.

 

Related posts

Czekoladowe desery na święta – przepisy

Studiowanie – czy to się jeszcze opłaca?

Modne modele grzejników – nowoczesne kaloryfery