Budownictwo Dom i ogród

Jak latem zapewnić komfortową temperaturę w namiocie imprezowym?

Temperatura latem może sięgać nawet do 35 stopni Celsjusza. Jak sobie poradzić z takimi warunkami podczas imprezy pod namiotem? Otóż jest kilka praktycznych rozwiązań.

Zacznijmy od kwestii wyboru samego namiotu

Podczas kupna namiotu imprezowego należy się zastanowić, jak często, i w jakich warunkach będziemy go użytkować. Czasami warto dopłacić, aby czuć się w nim komfortowo. Droższe, markowe namioty posiadają specjalną zewnętrzną warstwę z mikrowłókien, która zwiększa „oddychalność”, wytrzymałość, odporność na deszcz, jak i również ogranicza promieniowanie UV. Pamiętajmy również, aby namiot miał system regulowanych okien, który zapewni cyrkulację powietrza i przewiew. Ostatnią kwestia jest kolor namiotu eventowego. Zazwyczaj występują one w bieli, ale warto mieć na uwadze, by nie pokusić się na pojawiające się ciemne odcienie, które przyciągają promienie słoneczne i szybko się nagrzewają.

 Wybór odpowiedniego miejsca

Jeżeli chcemy zapewnić komfortową temperaturę w namiocie, postawienie go na otwartej przestrzeni, gdzie słońce „króluje” nad naszymi głowami jest zwyczajnie bez sensu. Najlepiej wybrać miejsce zacienione, w którym słońce nie operuje tak mocno.

Wyposażenie

Wentylator przenośny to urządzenie, które idealnie sprawdzi się pod namiotem – zapewni przyjemny podmuch i cyrkulację powietrza.  Najtańsze egzemplarze możemy nabyć już za kwotę około 50 złotych, jednak mają one małą wydajność, są głośne i mało skuteczne. Do mniejszych powierzchni są wystarczające, natomiast do namiotów o większych wymiarach konieczne jest zainwestowanie w wentylator o większej mocy i średnicy łopat wirnika. Jeżeli nie mamy dostępu do prądu sieciowego, tylko do samego powerbanka, możemy pomyśleć nad małymi, przenośnymi, lekkimi wiatraczkami pod port USB. Największą ulgę i niezawodność przyniosą nam profesjonalne klimatyzatory. Sprzęt taki doskonale sprawdzi się w namiocie i, co ważne, nie trzeba go kupować. Na rynku działa wiele firm oferujących wynajem urządzeń chłodniczych dostosowanych do umieszczenia w namiocie imprezowym. Specjaliści dobiorą ilość klimatyzatorów do gabarytów namiotu oraz pomogą rozplanować ich rozkład.

Zimny prysznic

Dla uzyskania dodatkowego efektu, jeśli tylko to możliwe, możemy zroszyć namiot zimną wodą, powtarzając cyklicznie co kilkanaście minut. Woda będzie przechwytywała część ciepła, a następnie odparowywała do atmosfery.

źródło: Tentproject.pl – wynajem hal namiotowych

Related posts

Pomysłowe akcesoria, dzięki którym praca w ogrodzie będzie przyjemniejsza

Kredyt z oprocentowaniem stałym czy zmiennym? Co wybrać?

Na jaką metodę osuszania posadzki warto zdecydować się po zalaniu?