Dom i ogród

Drzwi szklane – na co zwrócić uwagę?

Drzwi szklane coraz bardziej zyskują na popularności. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ dzisiejsze wnętrza, w których są stosowane, zyskują optycznie o wiele więcej przestronności i lekkości. Przezroczysta tafla drzwi przepuszcza światło, pozytywnie wpływając nie tylko na estetykę danego wnętrza, ale przede wszystkim na samopoczucie.

Nie należy również mieć obaw w kwestii bezpieczeństwa, ponieważ drzwi szklane dzięki użyciu szkła hartowanego, są zarówno trwałe, jak i solidne. Drzwi ze szkła wbrew pozorom redukują również dźwięki, więc każdy kto poszukuje ciszy i wytchnienia, za szklanymi drzwiami znajdzie upragnioną ciszę i spokój.

Drzwi ze szkła hartowanego.

Jeśli chodzi o użytkowanie, nie ma ograniczeń gdzie zostaną zastosowane. Szkło posiada właściwości, które bez problemu zniosą wysoką wilgotność powietrza. Często są wykorzystywane w łazience lub kuchni. Przenikające przez szklaną tafle promienie światła z innych pomieszczeń sprawiają, że chętnie są montowane we wnętrzach zaciemnionych, bez okien. Ich walory estetyczne, to przepiękny nowoczesny design i oryginalność.

Różnorodność zalet sprawiają, że szklane drzwi są bardzo cenionym wyposażeniem wszelakich wnętrz. Podczas hartowania poddawane są długotrwałemu wyprażaniu w specjalnych warunkach. Zabieg nadaje tafli niezwykle wysokiej odporności na ugięcia i uderzenia. Takie szkło jest bardzo bezpieczne, jeśli zdarzy się stłuczenie, to nie ma ostrych elementów, ponieważ kruszy się, jak kryształ.

Rodzaje szkła

W przypadku drzwi szklanych możemy wybrać różnorodny rodzaj szkła. Szkło dostępne jest w wielu kolorach i fakturach – przejrzyste, matowe, metaliczne czy piaskowe. Z dowolnie wybranym wzorem i barwionym o gładkiej lub wypukłej powierzchni.

Drzwi szklane cena

Do wad drzwi szklanych należy niestety cennik. Ich bardzo eleganckie i nowoczesne wykonanie niestety wpływa na cenę, przez co tego rodzaj drzwi jest znacznie droższy od pełnych.

Szklane drzwi, to idealne rozwiązanie. Wyglądają nie tylko efektownie ale są i bardzo praktyczne, cenowo może nie zachęcają ale na pewno będą cieszyć oko niejednego estety.

Źródło: RepublikaSzkla.pl – ściany szklane

Related posts

Schody drewniane czy żelbetowe? Które wybrać?

Kanapa – metody czyszczenia

Jak możesz wykorzystać stare palety? Czas na zmiany w ogrodzie!