Dom i ogród

Czym powinien charakteryzować się dobry silikon do marmuru?

Kamień naturalny to bardzo modny materiał stosowany przy wykończeniu nieruchomości, ale często wymaga dodatkowej obróbki chemią budowlaną. Silikon do marmuru to szansa na uzyskanie prawidłowego uszczelnienia całej konstrukcji, bez wydawania wielkich pieniędzy. Czym powinien wyróżniać się jakościowy silikon do kamienia naturalnego i na jakich właściwościach warto się skupić przed zakupem?

Co daje silikon do marmuru przy pracy z kamieniem naturalnym?

Przede wszystkim silikon do marmuru to uszczelniacz o właściwościach dopasowanych do konkretnego rodzaju materiału. Po prawidłowym nałożeniu nie wymaga specjalnej konserwacji i wytrzymuje obciążenia przez długie lata. To zatem bardzo zaawansowana chemia budowlana. Najpopularniejsze zastosowanie preparatu dotyczy łączenia marmuru z innymi materiałami, chociażby ze szkłem, betonem, czasami tworzywami sztucznymi w zależności od projektu aranżacyjnego. Większość posadzek z kamienia naturalnego przed modernizacją lub drobnym odświeżeniem wymaga, tzw. spoinowania, czyli uzupełnienia rys. Silikon do marmuru tworzy warstwę nieprzepuszczalną, nie pozostawia absolutnie żadnych śladów i przebarwień. Z tego powodu to bezpieczne rozwiązanie dla każdego kamieniarza i wykonawców dopiero rozpoczynających przygodę z kamieniem naturalnym. Silikon do marmuru działa we wnętrzach i na zewnątrz, ale wymaga prawidłowego nałożenia i dbałości o prawidłowe rozprowadzenie warstwy. Silikon szybko wysycha, dlatego warto skupić się na precyzji. Po nałożeniu można oczywiście warstwę obrobić, odpowiednio wyciąć lub zamaskować.

W jaki sposób podejść prawidłowo do aplikacji silikonu i czy trzeba inwestować w narzędzia?

Opakowania z silikonem do marmuru wymagają najczęściej zastosowania specjalistycznego pistoletu wypychającego wygodnie założoną ilość substancji. Jeżeli nie posiadasz żadnych dodatkowych narzędzi, a jednak chcesz silikon wykorzystać po prostu otwórz opakowanie od dołu i posługuj się łopatką. Przy okazji nałóż maskę i coś na oczy, ponieważ to chemia budowlana o bardzo mocnym zapachu. Tak naprawdę silikon do marmuru działa nie tylko z kamieniem, ale też z armaturą łazienkową, z różnymi rodzajami blatów kuchennych, z tworzywami sztucznymi, nagrobkami. Sama nazwa wskazuje po prostu na najlepsze właściwości przy danym rodzaju materiału.

Dlaczego warto wyposażyć się w sprawdzony silikon?

Wysokiej klasy silikon to właściwie niezbędnik w pracach budowlanych i modernizacyjnych. Silikon do marmuru ułatwia wypełnianie mało estetycznych szczelin, zapewnia dobre łączenie z powszechnymi materiałami, umożliwia klejenie luster i elementów ceramicznych. Prosty pistolet do podawania preparatu przyda się każdemu wykonawcy ze względu na realne oszczędności. Wystarczy cienka warstwa silikonu, żeby zapewnić pełną odporność na wodę. Sama warstwa wysycha błyskawicznie. Przy aplikacji dobrze zaopatrzyć się w rękawice, ponieważ materiał niezwykle trudno usunąć po zawiązaniu. Standardowe opakowania z silikonem do marmuru pojawiają się w opcji 300 ml.

Related posts

Rolety zaciemniające na wymiar – kiedy będą najlepszym wyborem?

Konsekwencje źle zamontowanego systemu rynnowego

Aktualne trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz – dekoracyjne przedmioty użytkowe