Biznes

Wszystko co chciałabyś wiedzieć o szkoleniu z wolumetrii

Wraz z upływem kolejnych lat czy prowadzonym stylem życia, skóra twarzy traci swojej elastyczności, jędrność i świeży wygląd. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na przeprowadzenie wolumetrii, czyli zabiegu z zakresu medycyny estetycznej pozwalającego na modelowanie twarzy i przywrócenie jej pożądanego owalu. Takie zabiegi powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów posiadających niezbędną wiedzę i umiejętności, które można zdobyć na różnego rodzaju szkoleniach realizowanych w tym zakresie. Czym jest zabieg wolumetrii? Jak wyglądają szkolenia z wolumetrii i dla kogo są dedykowane? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czym jest wolumetria i w jakim celu jest przeprowadzana?

Wolumetria to zabieg medycyny estetycznej pozwalający na skuteczny lifting i modelowania konturów twarzy, który przeprowadzany jest w celu przywrócenia ich właściwych kształtów oraz nadania im młodszego, spójnego wyglądu. Zabieg wolumetrii polega na uzupełnieniu braków w tłuszczowej tkance podskórnej poprzez zastosowanie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, czyli substancji naturalnie występującej w ludzkim ciele — zastosowanie kwasu hialuronowego powoduje zwiększenie objętości tkanek miękkich, a w efekcie przywrócenie utraconej objętości. W efekcie przeprowadzenie wolumetrii daje możliwość przywrócenie dawnego owalu twarzy i napięcia skóry, a także przeprowadzenia korekty kształtu nosa czy kości policzkowych. 

Jak wyglądają szkolenia z wolumetrii?

Wolumetria, nazywana także bezoperacyjnym liftingiem twarzy to zabieg pozwalający na modelowanie owalu twarzy bez zastosowania skalpela. Jednak jego przeprowadzanie na klientach wymaga zdobycia niezbędnych kwalifikacji, które przekazywane są podczas organizowanych szkoleń z wolumetrii skupiających się na przekazaniu kompelskowwej wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Szkolenia z wolumetrii składają się zazwyczaj z dwóch części — części teoretycznej i części praktycznej. 

W części teoretycznej, kursanci zdobywają wiedzę związaną z zagadnieniami dotyczącymi podstaw anatomii ludzkiego ciała, właściwości kwasu hialuronowego, przebiegu zabiegu, obszarów zabiegowych, rodzajów stosowanych preparatów, rodzajów iniekcji pracy igłą i kaniulą oraz postępowania w przypadku zaaplikowania nadmiaru preparatu, a także regulacji prawnych dotyczących przeprowadzania zabiegu wolumetrii.

Zdobycie kluczowych informacji podczas części teoretycznej, pozwala uczestnikom szkolenia na rozpoczęcie części praktycznej. Polega ona zazwyczaj na pokazach przeprowadzanych przez instruktora, a także samodzielnym wykonywania zabiegu wolumetrii.

Szkolenia z wolumetrii — dla kogo?

Szkolenia z wolumetrii to zorganizowane kursy pozwalające na zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności pozwalających na prawidłowe przeprowadzanie zabiegów. W szkoleniu z zakresu wolumetrii mogą wziąć udział osoby posiadające wykształcenie kosmetyczne, takie jak kosmetyczki czy kosmetolodzy posiadający podstawowe doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów medycyny estetycznej oraz podstawową wiedzę z zakresu aplikacji kwasu hialuronowego. udział w organizowanych szkoleniach z wolumetrii pozwala im bowiem na:

  • zapoznanie się ze specyfiką zabiegów z zakresu modelowania twarzy,
  • podwyższenie kwalifikacji zawodowych,
  • wyróżnienie się bogatą ofertą zabiegową, 
  • podniesienie jakości zabiegów przeprowadzanych przy pomocy kwasu hialuronowego.

Podsumowując, szkolenia z wolumetrii pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy i umiejętności pozwalających na przeprowadzenie skutecznego oraz bezpiecznego dla klientów modelowania twarzy, a zdobycie takich kompetencji z pewnością okażą się przydatne podczas pracy w profesjonalnych salonach czy gabinetach medycyny estetycznej.

Related posts

Naliczanie wynagrodzeń przez podmiot zewnętrzny, czyli outsourcing płac.

Zwiększ efektywność analizy danych w Twojej firmie

Transport leków – w jakich warunkach przewozi się farmaceutyki?