Biznes

SPEDTRANS w chmurze lub na własnym komputerze – wybierz wersję dla Twojej firmy

Wybór programu dla przedsiębiorstw działających w obszarze spedycji, transportu czy logistyki to kwestia odpowiedniego dopasowania systemu do indywidualnych potrzeb. Powinien on być ułatwieniem w wykonywaniu poszczególnych funkcji czy zadań i nie ograniczać ich sprawnej realizacji. Takim elastycznym rozwiązaniem jest SPEDTRANS, który można zainstalować na własnym komputerze lub korzystać z niego w chmurze.

Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb

Program SPEDTRANS to elastyczny system, z którego użytkownicy mogą korzystać dwojako – w wersji instalowanej na lokalnym komputerze lub jako system funkcjonujący w chmurze. Oba rozwiązania mają wiele zalet, za to różnią się sposobem uruchamiania programu. Każdy właściciel firmy musi samodzielnie podjąć decyzję o tym, z którego rozwiązania będzie korzystać.

Współcześnie przedsiębiorstwa stawiają na najnowsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają realizować wiele zadań jednocześnie. System do obsługi firm transportowych, spedycyjnych czy logistycznych musi być niezawodny, funkcjonalny i dopasowany do charakterystyki danej branży. Ponadto, już na etapie wyboru konkretnego rozwiązania znaczącym jest zaplecze sprzętowe, którym klient dysponuje oraz fakt, ile osób będzie korzystało z programu. Warto także rozważając zakup oprogramowania zwrócić uwagę, czy dane naszych pracowników, informacje o flocie pojazdów, finanse firmy oraz dane teleadresowe kontrahentów będą należycie zabezpieczone i czy ktoś niepowołany nie uzyska do nich dostępu.

Instalacja programu na własnym komputerze – rozwiązanie, które zawsze się sprawdza

Bezpiecznym, sprawdzonym i dobrze funkcjonującym rozwiązaniem jest instalacja programu SPEDTRANS na dysku twardym danego komputera. Nie ma tu znaczenia, czy jest to laptop czy też komputer stacjonarny. Ważna jest pojemność dysku, który musi pomieścić zainstalowany program oraz dbałość o optymalne obciążenie pamięci komputera i nie zaśmiecanie jej zbędnymi programami czy aplikacjami.

Instalacja oprogramowania na dysku twardym oznacza, że będzie ono działało tylko na tym urządzeniu. Prawidłowa praca programu uzależniona jest od jego odpowiedniej instalacji, która musi być pełna i przebiegać zgodnie z instrukcją. Pomyślne jej zakończenie pozwala z pełni korzystać z funkcji programu SPEDTRANS i skutecznie pracować w jego środowisku.

Ważną kwestią jest fakt, iż wszystkie dane, jakie zostaną umieszczone w systemie SPEDTRANS są należycie chronione i zabezpieczone przed działaniem osób trzecich, jak również szpiegostwem przemysłowym. To bardzo istotne, szczególnie w przypadku dużych, prężnie działających firm, które obracają setkami tysięcy złotych i posiadają bardzo bogatą bazę kontrahentów. Ograniczeniem funkcjonalności programu SPEDTRANS zainstalowanego na dysku trwałym, jest brak możliwości pracy w sposób mobilny i zdalny.

Instalacja w chmurze – modne rozwiązanie

Instalacja programu SPEDTRANS w chmurze okazuje się być dość popularnym rozwiązaniem, które jest swoistym trendem u współczesnych właścicieli firm transportowych, logistycznych czy spedycyjnych. Za takim rozwiązaniem przemawia kilka istotnych cech. Z jednej strony do wielu klientów trafia argument finansowy, który stwarza możliwość korzystania z oprogramowania na podstawie abonamentu, co przyczynia się do rozłożenia płatności za usługę. Opcja ta jest szczególnie wygodna dla nieco mniejszych firm.

Po wtóre – budowa systemów działających za pośrednictwem platform internetowych przechowujących dane w chmurze (na serwerze dostawcy oprogramowania) może być wygodnym rozwiązaniem, gdy klient wymaga pełnej mobilności programu SPEDTRANS.

Warto jednak podkreślić, iż takie rozwiązanie ma także swoje ciemniejsze strony. Systemy te wykorzystują dwukierunkową komunikację przez Internet, co może pociągać za sobą dodatkowe koszty związane z transferem danych w sieci. Udostępnienie programu bezpośrednio z poziomu przeglądarki www może też w dużym stopniu ułatwić dostęp niepowołanym osobom do poufnych i wrażliwych danych. W programie SPEDTRANS działającym w chmurze mogą wystąpić także pewne ograniczenia co do dostępności funkcji, konfiguracji oraz rozbudowy.

Wybór pomiędzy instalacja programu SPEDTRANS na dysku twardym czy w chmurze leży w gestii właściciela przedsiębiorstwa. Oba rozwiązania mają wiele zalet, ale, aby w pełni spełniały swoją rolę, powinny one być dopasowane do potrzeb, możliwości i oczekiwań użytkowników.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: listprzewozowy.com.pl

Related posts

Aromatyzacja pomieszczeń to nie tylko ładny zapach. To również zwiększone zyski ze sprzedaży

Import z Chin – co musisz wiedzieć

Catering do firm – pełnowartościowy posiłek na dowóz