Biznes

Karmienie drobiu w okresie jesienno-zimowym – na co zwrócić uwagę?

Kiedy wchodzimy w sezon jesienno-zimowy, należy pamiętać o kilku rzeczach, jeśli chodzi o karmienie naszego drobiu. Jedną z najważniejszych rzeczy jest upewnienie się, że nasze ptaki mają dostęp do odpowiedniego rodzaju dodatków paszowych. Mogą one pomóc im zachować zdrowie i utrzymać poziom energii w chłodniejszych miesiącach.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze dodatków do pasz dla drobiu jesienią i zimą

1) Przeciwutleniacze: są bardzo ważne dla układu odpornościowego Twojego ptaka. Podobnie jak my, ptaki mogą zachorować na skutek kontaktu z żywiołami i potrzebują przeciwutleniacza, który pomaga zwalczać te infekcje. Jeśli nie dodasz przeciwutleniacza do karmy swojego ptaka, może to prowadzić do problemów, takich jak problemy z nogami, zaburzenia oddechowe, choroby serca i inne.

2) Minerały: Ptaki w dużym stopniu polegają na rezerwach tłuszczu w swoim ciele, aby utrzymać ciepło w miesiącach zimowych. Kiedy przebywają w niskich temperaturach przez dłuższy czas, ich metabolizm przyspiesza i szybko spalają te rezerwy tłuszczu. Jeśli ptak nie doda do swojej diety odpowiedniego suplementu mineralnego, straci zbyt dużo na wadze i stanie się zbyt chude lub osłabienie. Może to prowadzić do wszelkiego rodzaju problemów zdrowotnych, takich jak problemy z nogami, zmęczenie, niepłodność i inne.

3) Witaminy: Tak jak my, ptaki potrzebują witamin, aby zachować zdrową skórę i pióra. Bez odpowiednich witamin w diecie Twojego ptaka może rozwinąć się problemy skórne, takie jak łysienie i łuszczenie piór. Doprowadzi to również do problemów z linieniem, co spowoduje przedwczesną utratę piór ptaka.

4) Nasiona: Chociaż nie powinieneś karmić zbyt dużą ilością nasion, jeśli chodzi o żywienie zimą, dostarczają one zdrowych tłuszczów, których potrzebują twoje ptaki, aby utrzymać ciepło w chłodniejszych miesiącach. Jeśli jednak zamierzasz włączyć nasiona do diety swojego ptaka, upewnij się, że mają wysoką zawartość tłuszczu. Pomoże to utrzymać ciepło i zdrowie ptaków w miesiącach zimowych.

5) Mączniki: to kolejna świetna opcja dla diety twojego ptaka w chłodniejsze dni. Charakteryzują się wysoką zawartością tłuszczu, co zapewnia im mnóstwo energii podczas latania w niskich temperaturach, gniazdowania i składania jaj. Mączniki są również bardzo łatwe do karmienia, ponieważ można je umieścić w podajnikach nasion lub po prostu podać z ręki.

6) Suplementy: Jeśli chodzi o żywienie zimą, upewnij się, że stosujesz w diecie swojego ptaka wysokiej jakości suplement. Zapewni to, że zawarte w suplemencie witaminy i minerały będą świeże, dzięki czemu będą łatwo przyswajalne przez Twoje ptaki. Potrzebujesz również suplementu wykonanego ze wszystkich naturalnych składników, bez dodatków i chemikaliów.

7) Świeża woda: Kiedy wchodzimy w jesienne i zimowe miesiące, ważne jest, aby mieć oko na nasze ptaki, jeśli chodzi o wodę pitną. W chłodne dni ptaki bardzo się odwadniają i muszą mieć cały czas dostęp do świeżej wody.

Related posts

Geofon dla służb ratowniczych – jak wybrać dobry model?

Spedycja lotnicza – sposób na szybki przewóz towarów

Kontenery — rodzaje i zastosowanie