Biznes

Jak każdy z nas może pomóc przedsiębiorcom w czasie kryzysu? Szybkie pytanie i tylko dobre odpowiedzi

Mamy nie tylko pandemie koronawirusa, ale i kryzys gospodarczy. Niestety wielu przedsiębiorców jest na skraju bankructwa bądź też ma spore długi, które wciąż się powiększają, a niestety nie każdy jest muzykiem disco polo i może liczyć na pomoc Państwa (sic!). Trzeba przyznać, że jest to przerażające, że pseudomuzycy otrzymują wsparcie, a osoby, które naprawdę ciężko pracują nie mogą na nic liczyć, a jeżeli coś otrzymają to można powiedzieć, że jest to jakiś ochłap. Dlatego też jeżeli jesteście w grupie, której kryzys nie dotknął, bądź zrobił to w niewielkim stopniu powinniście pomagać przedsiębiorcom, choćby nawet w minimalnym stopniu, bo przecież nigdy nie wiadomo czy nas kiedyś taka sytuacja nie dotknie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy jak każdy z nas może pomóc.

Kupuj jedzenie na wynos

Bądźmy szczerzy, trudno jest nie popierać ludzi, którzy otwierają swoje lokale z desperacji, bo nie mogą liczyć na pomoc. Niestety wizyta sanepidu i nakładanie kar w takich sytuacjach jest na porządku dziennym, dlatego też warto pomagać, aby nie doszło do tego, że restauratorzy otwierają lokale, a od służb otrzymują wysokie kary. Każdy z nas takim przedsiębiorcom może pomóc. Wystarczy tylko w miarę możliwości kupować jedzenie na wynos. Oczywiście nie każdego stać, aby codziennie zamawiać, ale jeżeli każdy w co jakiś czas, zakupiłby choć porcję ciasta czy pizzę, to pomoc byłaby odczuwalna. Pamiętajcie, że nie chodzi tylko o przedsiębiorców, ale i osoby zatrudnione, które często pracują na umowach-zlecenie i znikąd nie mają szans na otrzymanie pomocy. Stąd też warto zakupić coś w miejscu, gdzie pracują, bo tylko tak będą mogły utrzymać pracę.

Pomóż sprzedawcom, czyli kupuj towary

Lubimy robić zakupy i wiele osób kiedy tylko ma na to czas je robi. O ile normalnie nie polecamy zbytniego wydawania pieniędzy, tak w obecnej sytuacji, im więcej kupujemy tym mamy szansę, że sklepy także się utrzymają. Jeżeli boicie się koronawirusa, to polecam Wam zamawianie w sklepach internetowych, dzięki temu także dołożycie swoją cegiełkę i pomożecie. Tak naprawdę wiele sklepów odczuwa zmniejszenie obrotów, ale zakup choć jednej rzeczy da nadzieje na lepsze jutro. Multiramki na kilka zdjęć, korale ręcznie robione, owoce na bazarze – kupujcie wszystko na co macie ochotę, bo każda pomoc się liczy.

Zawieszony obiad

Jak wiecie od lat działa w wielu restauracjach inicjatywa typu zawieszony obiad czy zawieszona kawa. W czasach koronawirusa rzeczywiście trudniej ją utrzymać, a przez to wiele osób zostaje bez ciepłego posiłku w ciągu dnia. Dlatego też warto sprawdzić czy w Waszym mieście przypadkiem nie działa nadal taka inicjatywa i warto ją wesprzeć, tym bardziej że jest zima, a więc dodatkowo bezdomne osoby potrzebują ciepłej strawy. Obiady trafiają do potrzebujących, nie tylko osób bezdomnych, ale i starszych, których zwyczajnie na nie nie stać, co jest przerażające, że nadal w XXI wieku są osoby, które chodzą głodne, podczas gdy kraj wydaje pieniądze na „misyjność” TVP. Warto też zauważyć, że zakup posiłku pomaga nie tylko osobom biednym, ale także samym restauratorom.

A gdy skończą się obostrzenia…

W końcu trzeba liczyć na to, że szczepienia ruszą szybciej i zwyczajnie pandemia odpuści, a obostrzenia zostaną zniesione. Pewnie każdy z nas nie może już doczekać się tej sytuacji. Dlatego też gdy już to nastąpi warto by każdy z nas wsparł polską gospodarkę, a więc pojechał na wakacje nad morze czy w góry, wyszedł do muzeum, teatru czy nawet na mały wernisaż sztuki. Każda forma pomocy się liczy. Choć w wielu przypadkach dzieli nas tak wiele, choćby poglądy, wiara, ale i samo podejście do pandemii, to jednak nadal musimy się jednoczyć, tym bardziej że sytuacja jest trudna. Oczywiście nie zapominajmy o naszych braciach mniejszych, czyli zwierzętach, które są tak samo ważne.

Ważna jest każda pomoc, zatem niezależnie co kupisz multiramkę, obiad, zawieszony obiad, paczka karmy – liczy się gest, nawet jeżeli jest on drobny. Pomyślcie tylko, gdyby każdy zaangażował się w pomoc, a nie tylko wstawiał obrobione zdjęcia na Instagram, jak wiele firm można by uratować przed bankructwem.

Related posts

Kiedy wykorzystuje się regały wspornikowe?

ABC montażu reklam na wysokości

Nowa generacja zaginarek do blach firmy RAS – zalety nowego modelu FLEXIbend