Biznes Przemysł

Smartfon na dwie karty – zalety

Jeszcze do niedawna smartfony na dwie karty, czyli tzw. Dual Sim odstraszały użytkowników przede wszystkim wyglądem. Najczęściej miały dość pancerny wygląd a ich parametry techniczne pozostawiały wiele do życzenia. Z drugiej strony faktem jest, że miały też wiernych odbiorców, którzy stając się raz właścicielem tego rodzaju aparatu nie zamieniliby go na żaden inny.

Smartfon na dwie karty, co to jest?

Smartfon na dwie karty to dokładnie podwójna możliwość korzystania z telefonu. Taki model umożliwia korzystanie z dwóch kart SIM, czyli dwóch różnych numerów telefonu w jednym telefonie komórkowym. Tego rodzaju aparat wyposażony jest w dwa sloty, a w każdym z nich znajduje się oddzielna karta SIM. Dzięki temu jeden smartfon może połączyć dwie funkcje: telefonu służbowego oraz telefonu prywatnego. Oznacza to, że można zrezygnować z noszenia przy sobie dwóch telefonów komórkowych i całego zamieszania z tym związanego.

Smartfon na dwie karty działa w ten sposób, że na jeden telefon przychodzą połączenia głosowe i smsy zarówno służbowe jak i prywatne, czy po prostu adresowane na dwa różne numery telefonu. Chyba najbardziej atrakcyjną cechą takiego rozwiązania jest możliwość połączenia w jednym smartfonie dwóch różnych operatorów. Oznacza to, że w jednym aparacie mogą funkcjonować dwie różne sieci. Dzięki temu automatycznie można pozyskać najlepsze cechy oferty danego operatora i wykorzystać z jednego np. połączenia taryfowe a z drugiego pakiet danych.

Smartfon na dwie karty, a internet

Smartfon na dwie karty umożliwia takie skonfigurowanie funkcji, że jedna z kart obsługuje połączenia oraz wiadomości sms a druga wyłącznie służy do transmisji danych, chociaż nie każdy model aparatu umożliwia korzystanie z tych funkcji jednocześnie. Może się zdarzyć tak, że w trakcie przesyłu danych karta odbierająca połączenia nie będzie mogła się uaktywnić.

Smartfon na dwie karty – zalety

Posiadanie smartfonu na dwie karty niesie z sobą kilka podstawowych zalet przemawiających za takim wyborem:

  • Połączenie w jednym aparacie dwóch światów, np.: prywatnego i służbowego. Zaleta podobnego rozwiązania pokazuje praktyczną stronę szczególnie w stosunku do mężczyzn, którzy mają ograniczone możliwości przechowywania dwóch aparatów. Kobieta nosząca przy sobie stale torebkę ma co prawda większą swobodę ich przenoszenia, ale z kolei poszukiwanie dwóch aparatów w czeluściach torby wymaga dużo cierpliwości.
  • Konieczność posiadania dwóch telefonów to również obowiązek pilnowania nieustannie ich stopnia naładowania. Jeden aparat ogranicza ten obowiązek dokładnie o 50%.
  • Smartfon na dwie karty ogranicza też o 50% przykre zdarzenia utraty jednego z telefonów lub uszkodzenia podczas manewrowania jednocześnie dwoma aparatami.
  • Model telefonu obsługującego dwie karty SIM zmniejsza też koszty zakupu i eksploatacji jakie należałoby ponosić przy dwóch telefonach komórkowych. Nie trzeba już kupować dwóch aparatów, zupełnie wystarczy ten jeden.
  • Smarfton na dwie karty umożliwia wyraźne rozdzielenie funkcji telefonu i internetu, dzięki temu można wybrać najlepsze opcje dla połączeń i przesyłu danych.
  • Smartfon na dwie karty jest szczególnie przydatny dla osób, które z różnych powodów często podróżują lub przebywają okresami za granicą. Dzięki rozwiązaniu Dual Sim można w jednym telefonie mieć jednocześnie dwie linie, polską i zagraniczną. W ten sposób nie trzeba ograniczać korzystania z internetu, który jest najkosztowniejszą usługą za granicą i jednocześnie można mieć cały czas kontakt telefoniczny z najbliższymi.

Inspiracja: Allview.pl – smartfony, tablety, urządzenia smart

Related posts

Kredyt z oprocentowaniem stałym czy zmiennym? Co wybrać?

Transport leków – w jakich warunkach przewozi się farmaceutyki?

Kredyt w obcej walucie